VAMOS AL TIROTEO - Companía Rafaela Carrasco

09.02.2012 20:00

FLAMENKÍN a agentura A.R.G.O. přivážejí špičkový flamenkový soubor COMPAÑÍA RAFAELA CARRASCO. V české premiéře 9.2.2012, ve 20:00 hod. v Divadle Hybernia v Praze soubor uvede představení "Vamos al tiroteo", které se ve Španělsku stalo kulturní událostí.

RAFAELA CARRASCO patří mezi nejvýznamnější flamenkové tanečnice mladé generace. Je nositelkou mnoha cen za nejlepší moderní flamenkovou choreografii a nejlepší taneční výkon.

Vystudovala klasický španělský tanec v uznávané taneční akademii věhlasné tanečnice Matilde Coral v Seville. Vzápětí se stala členkou flamenkového souboru slavného Maria Mayi. Ve 23 letech se představila jako sólistka na jevištích v Madridu v představeních různých choreografů.

V roce 2002 založila vlastní taneční soubor a v témže roce získala v Soutěži ve flamenkové choreografii a španělském tanci v Madridu cenu za nejlepší choreografii, nejlepší kompozici a cenu provyjímečnou tanečnicii.

COMPAÑÍA RAFAELA CARRASCO Za dobu své existence soubor nastudoval 6 představení. “Vamos al Tiroteo” diváci poprvé shlédli v rámci XV. ročníku flamenkového bienále v Seville v roce 2008, kde získalo nejvyšší ocenění, cenu Giraldillo a zároveň cenu novinářů za nejlepší choreografii. Nejnovější představení souboru “150 grs. de pensamientos” mělo premiéru na Flamenkovém bienále v Seville v roce 2010.

„VAMOS AL TIROTEO“ Představení vychází z legendární nahrávky z roku 1931, na které známý granadský básník Federico García Lorca doprovází na piano oblíbenou flamenkovou tanečnici a zpěvačku La Argentinitu interpretující několik španělských lidových písní.
Rafaela Carrasco přenesla tyto písně do současnosti a hudbě, která inspirovala celou další generaci španělských umělců, vdechla s geniálním citem a tvůrčí invencí nový život a současnou energii.
Rafaela je nejen geniální režisérkou a choreografkou, ale i hlavním tanečním magnetem tohoto umělecky bohatého představení, v němž ji doprovází čtyři mužští tanečníci, živý hudební doprovod a podmanivý zpěv.

ORGANIZÁTOŘI
Představení spoluorganizují Jitka Švecová/ Flamenkin a Karol Martincová/agentura A.R.G.O.
Jitka Švecová se již více než deset let věnuje podpoře flamenka v České republice, zejména dovozem a prodejem flamenkového zboží a pořádáním workshopů tanečníků flamenka.

Agentura A.R.G.O. Umělecká, produkční a eventová agentura s patnáctiletou zkušeností. Spolupracuje s divadly, filmovými produkcemi a muzikálovými scénami. Kreativní tým tvoří lidé z filmových a divadelních škol, profesionálních divadel a s letitými zkušenostmi z umělecké branže.

Kontakt: Jitka Švecová (603 417 550)
email: jitka.svecova@flamenkin.cz