FLAMENCO ELEMENT A GEMA CABALLERO v divadle ABC - 30.6.2012

30.06.2012 20:30

Unikátní večer slibuje jediné vystoupení nejlepší české flamenkové formace FLAMENCO ELEMENT společně se španělskou zpěvačkou Gemou Caballero. Příznivci ohnivých rytmů a uhrančivých melodií se mohou těšit na hudebně – taneční program, který představí pestrou škálu flamenkových stylů v autentickém a velmi osobitém projevu.

 

Flamenco Element & Gema Caballero představí pražským divákům nejlepší české a slovenské umělce v tomto oboru. Skupinu tvoří kytarista Morenito de Triana, tanečnice Jana Drdácká, tanečník Eduard Zubák, cajonista Michael Cába, pianista Vašík Greif, flétnista Pavol Križovenský, zpěvák Zdeněk Žorna a baskytarista Marek Cába. Jako vzácný host vystoupí madridská flamenková zpěvačka Gema Caballero.

Komponovaný hudebně - taneční program představí flamenkové styly jako Granaína, Alegrías, Guajira, Farruca, Soleá, Bulerías, Tarantos, Tangos, Seguiriyas a samostatný projekt Flamenco Element. Klasické flamenkové formy obohatila skupina o originální hudební aranže.  Muzikanti i tanečníci zkoumají tradiční flamenkové styly (tzn.palos) prizmatem středoevropské nostalgické duše.

 

Jana Drdácká doplňuje: „Mystičnost, citlivost a jistá nostalgie pro nás typická se velmi dobře snoubí s ohnivou dynamikou, horkokrevné, energické pasáže se přirozeně střídají s lyrickými, citlivými polohami, což vytváří velmi osobité pojetí flamenka.“

 

Zpěv Gemy Caballero, která ve Španělsku patří k nejvíce vyhledávaným zpěvačkám současnosti, dodává skladbám maximální expresivnost a širokou škálu emočního zabarvení. Strhující energie, emotivnost, dupová staccata a crescenda, jímavé melodické falsety, napětí a ticho před výbuchy závěrečných remate, to vše spoluvytváří nezapomenutelný zážitek.

 

Večer otevře v 19.00 studentské vystoupení flamenkové školy Jany Drdácké, která v Praze působí již dvanáctým rokem a představí divákům choreografie, které studenti nastudovali v roce 2011/2012. Výběrem to jsou Alegrías, Soleá, Soleá por Bulerías, Rondena, Tangos, Rumba, Guajira s vějířem, Seguiriya s kastanětami a batou de cola.